Panorama Internetu wprowadza pocztę e-mail Premium

W maju Panorama Internetu, operator poczty @epf.pl zmienia dotychczasowe bezpłatne usługi na usługi płatne.

Już od długiego czasu poczta w domenie @epf.pl, inaczej niż w innych portalach, jest chroniona przed spamem agencji marketingowych a operator odmawia współpracy w zakresie wklejania e-maili marketingowych bezpośrednio do skrzynek użytkowników.

Również maile wychodzące od użytkowników poczty @epf.pl są wolne od jakichkolwiek reklam przez co wyglądają profesjonalnie i są akceptowane w korespondencji urzędowej.

Jednocześnie operator wprowadził gruntowne modernizacje oprogramowania serwerów, rozbudował filtry antyspamowe o najnowsze rozwiązania i zapewnił bezpieczeństwo usług w postaci szyfrowania SSL/TLS i archiwizacji danych.

Brak reklam i bezpieczeństwo to jednak dla operatora koszty bez żadnych przychodów. Do tego dochodzi obecnie koszt obsługi w zakresie RODO. Stąd wprowadzenie nieznacznych opłat za korzystanie z usług jest racjonalne i uzasadnione a nieobciążające dla użytkowników z racji niskich stawek.

Jeżeli uświadomimy sobie, że każda osoba paląca przepala każdego jednego dnia 14 zł a jeden przejazd tramwajem tam i z powrotem to 7 zł, to opłaty poniżej tych cen i to za cały miesiąc a nie za jeden dzień czy jeden przejazd, można nazywać nieznaczącymi dla budżetu użytkownika.

Jest to znany model stosowany przez coraz większą ilość operatorów ISP chcących świadczyć usługi z ukierunkowaniem korzyści na ich użytkowników a nie na agencje reklamowe gdzie użytkownik jest przedmiotem a nie podmiotem.

Dotychczasowe bezpłatne skrzynki e-mail nie przestają automatycznie istnieć, zmieniają jedynie swój status na płatny.

Wszyscy użytkownicy poczty @epf.pl otrzymali stosowne powiadomienia z ofertą na swoje skrzynki e-mail.

Rozumiejąc, że nie każdy użytkownik loguje się do poczty co dnia (urlop, zdarzenie losowe), operator nie oznaczył terminu wyłączenia skrzynek nieopłaconych, będzie to zależało od monitoringu logowań do usług poczty.

Short URL: http://www.panoramainternetu.pl/?p=30573

Posted by on 27 kwi 2018. Filed under Biznes, Informacje, Kultura, Technologie, Wydarzenia. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed

Archiwum

Szukaj według daty Szukaj w kategorii
Szukaj w Google

Galeria

Zaloguj się | Designed byReggie Miller Womens Jersey Gabfire themes