Czemu Opozycja przegra najbliższe wybory jeżeli nic nie zmieni?

Nie wiadomo, czy jest jeszcze czas, żeby cokolwiek zmienić ale aby koalicja opozycyjna mogła wygrać wybory, musiałaby dokonać radykalnej zmiany.

Podstawą Koalicji jest PO więc to od tej partii zależy, czy cała koalicja wyga czy przegra.

Utarło się mówić za starą propagandą PIS jakoby PO to był czysty PR (Public Relations – „propaganda”). Tymczasem PO od zawsze nie miało z PR nic do czynienia a jeżeli byli tam jacykolwiek ludzie właśnie za PR odpowiedzialni to zawsze byli to chyba zupełni dyletanci bo PR w wykonaniu PO był zawsze zerem.

Ostatecznie zawsze wychodził Donald Tusk i osobiście gasił wszystkie pożary które powinni gasić ludzie od PR. I to tylko on sam ciągnął całą maszynę, którą powinien ciągnąć m/In. Zespół od PR.

Zabrakło Tuska i dramat PO stał się pewny i zaistniał.

Kampania B. Komorowskiego to idealny przykład w skali Świata jak przez niekompetencję ludzi można totalnie zmarnować naturalny poziom poparcia i jeszcze dorzucić do tego „punkty ujemne”.

To nie był „ślepy los” ani wina kandydata. To była niekompetencja zatrudnionych do robienia kampanii ludzi.

Po drugiej stronie skuteczności znajdują się ostatnie kampanie PIS, w pełni profesjonalne.

Co różni obie strony w strategii?

Obie strony mają mnóstwo pieniędzy na przeprowadzenie wygranej kampanii.

Jednak PIS (o ile wiadomo) wydało swoje środki na zatrudnienie fachowców czyli zewnętrznej firmy marketingowej, która powiedział im, kogo i kiedy schować, kogo pokazać, jakie działania w terenie podjąć i gdzie. PIS się do tego dostosowało i wygrało.

W PO jak się wydaje było (i jest po raz kolejny) zupełnie inaczej.

Kampanię mają tworzyć nie specjaliści od robienia kampanii tylko politycy (a Ci nie mają pojęcia „jako to się robi”).

Wydaje się że w PO ktoś przepala kampanijne pieniądze pompując je w jakieś „firmy rodzinne” zamiast zapłacić za profesjonalną kampanię.

Zdają się tego dowodzić doniesienia medialne o tym, że obecną kampanię mają prowadzić te same podmioty co prowadziły kampanię B. Komorowskiego jak też ogląd sytuacji dokonany przez Obywateli RP jak też kompletny brak skutecznej aktywności PO (od zawsze) w Internecie.

Brak tej aktywności i totalna przewaga PIS jest widomym dowodem dotychczasowej niekompetencji sztabów wyborczych czy służb PR partii PO. Bo to nie jest tak, że świadomość w Internecie kształtuje nieznana kohorta Internautów. Tą świadomość,  zachowania i poglądy kształtują zaplanowane działania zwolenników i …botów.

Skoro strona PIS (zapewne za wskazaniem profesjonalnej agencji PR) skutecznie sięgnęła po tą broń już 5 lat temu, to czemu PO do dzisiaj nie potrafi tego zauważyć?

Bo jest chyba sparaliżowana swoimi „firmami rodzinnymi”, które są dalekie od profesjonalizmu, nie potrafią dać nawet tak dobrych rozwiązań jakie dają firmy zatrudnione przez PIS a co mówić o lepszych.

Jeżeli PO nie zatrudni natychmiast zewnętrznej agencji znającej się na wygrywaniu wyborów a będzie dalej bazować na decyzjach polityków opartych na ich odczuciach, to przegra te wybory, bez względu na rozmiar koalicji.

Chcecie wygrać wybory? Zatrudnijcie wreszcie specjalistów od wyborów a nie swoje rodziny.

(*materiał oparty na doniesieniach prasowych i wynikających z nich refleksjach)

Short URL: http://www.panoramainternetu.pl/?p=49411

Posted by on 27 cze 2019. Filed under Rozrywka. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed

Archiwum

Szukaj według daty Szukaj w kategorii
Szukaj w Google

Galeria

Zaloguj się | Designed byReggie Miller Womens Jersey Gabfire themes