Panorama Internetu wprowadza pocztę e-mail Premium

W maju Panorama Internetu, operator poczty @epf.pl zmienia dotychczasowe bezpłatne usługi na usługi płatne.

Już od długiego czasu poczta w domenie @epf.pl, inaczej niż w innych portalach, jest chroniona przed spamem agencji marketingowych a operator odmawia współpracy w zakresie wklejania e-maili marketingowych bezpośrednio do skrzynek użytkowników.

Również maile wychodzące od użytkowników poczty @epf.pl są wolne od jakichkolwiek reklam przez co wyglądają profesjonalnie i są akceptowane w korespondencji urzędowej.

Jednocześnie operator wprowadził gruntowne modernizacje oprogramowania serwerów, rozbudował filtry antyspamowe o najnowsze rozwiązania i zapewnił bezpieczeństwo usług w postaci szyfrowania SSL/TLS i archiwizacji danych.

Brak reklam i bezpieczeństwo to jednak dla operatora koszty bez żadnych przychodów. Do tego dochodzi obecnie koszt obsługi w zakresie RODO. Stąd wprowadzenie nieznacznych opłat za korzystanie z usług jest racjonalne i uzasadnione a nieobciążające dla użytkowników z racji niskich stawek.

Jeżeli uświadomimy sobie, że każda osoba paląca przepala każdego jednego dnia 14 zł a jeden przejazd tramwajem tam i z powrotem to 7 zł, to opłaty poniżej tych cen i to za cały miesiąc a nie za jeden dzień czy jeden przejazd, można nazywać nieznaczącymi dla budżetu użytkownika.

Jest to znany model stosowany przez coraz większą ilość operatorów ISP chcących świadczyć usługi z ukierunkowaniem korzyści na ich użytkowników a nie na agencje reklamowe gdzie użytkownik jest przedmiotem a nie podmiotem.

Dotychczasowe bezpłatne skrzynki e-mail nie przestają automatycznie istnieć, zmieniają jedynie swój status na płatny.

Wszyscy użytkownicy poczty @epf.pl otrzymali stosowne powiadomienia z ofertą na swoje skrzynki e-mail.

Rozumiejąc, że nie każdy użytkownik loguje się do poczty co dnia (urlop, zdarzenie losowe), operator nie oznaczył terminu wyłączenia skrzynek nieopłaconych, będzie to zależało od monitoringu logowań do usług poczty.

Short URL: http://www.panoramainternetu.pl/?p=30573

Dodane przez Both comments and pings are currently closed.

–>

Archiwum

Szukaj według daty Szukaj w kategorii
Szukaj w Google

Galeria

Zaloguj się | Designed by Gabfire themes